Co to są zewnętrzne osłony okienne typu Screen?

Screen inaczej zwany markizą pionową lub refleksolą, to nowoczesny system chroniący przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem pomieszczenia oraz owadami, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej widoczności na zewnątrz, umożliwiającej swobodę obserwacji zewnętrznego otoczenia. 

 

Czym jest Screen?

Ta osłona zewnętrzna zbudowana jest z aluminiowej ramy i odpornej na warunki atmosferyczne tkaniny, która w wersji elektrycznej napędzana jest silnikiem a materiał porusza się w prowadnicach. Tkanina markizy pionowej w wersji sterowanej ręcznie napinana jest za pomocą układu ze sprężyną. Roleta ta może zostać zamontowana podtynkowo, adaptacyjnie, lub w wersji nadstawnej nakładanej na ramę okna.

Wariant podtynkowy

Warian adaptacyjny

Wariant nadstawny

Najbardziej popularny wariant screena w systemie ZIPP, dzięki zastosowaniu mechanizmu zamka błyskawicznego, zapewnia maksymalne zintegrowanie tkaniny z prowadnicą a co za tym idzie najwyższą odporność na warunki atmosferyczne oraz maksymalne doszczelnienie rolety.

 

Jakie funkcje spełnia ta osłona zewnętrzna?


Markiza pionowa
zapewnia ochronę wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem zwiększając tym samym komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Osłona ta absorbuje promieniowanie słoneczne i emituje ciepło na zewnątrz, co w praktyce może oznaczać spadek temperatury nawet do 10 stopni C w porównaniu z stosowanymi osłonami wewnętrznymi.
Rozwinięty screen ogranicza również przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu znajdujące się wewnątrz przedmioty i materiały chronione są przed ich odbarwianiem.

Roleta ta w porównaniu do rolet zewnętrznych zapewnia dopływ naturalnego światła, wystarczającego aby w ciągu dnia nie używać dodatkowego oświetlenia. Chroni również przed niechcianymi obserwatorami zapewniając prywatność użytkownikowi przy bardzo dobrej widoczności na zewnątrz.
Całkowicie zasunięta refleksola może również pełnić funkcję osłony przed owadami przy otwartym w ciągu dnia oknie.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Typy sterowania Screen

Screen może być sterowany na kilka sposobów:

– sterowanie elektryczne;

– sterowanie automatyczne Solar;

– sterowanie ręczne.

Sterowanie elektryczne markizy pionowej może odbywać się za pomocą pilota bezprzewodowego lub przewodowo za pomocą przełącznika naściennego. Osłony te mogą również zostać połączone za pomocą elementów dodatkowych umożliwiających stworzenie inteligentnego domu, który pozwoli na sterowanie poprzez WiFi za pomocą dedykowanych aplikacji na smartfonie. Dodatkowo do okien można podłączyć również czujniki deszczu oraz wiatru.

Maksymalny rozmiar refleksoli sterowanej elektrycznie to 5000 x 5000 mm

Sterowanie automatyczne typu Solar, to inteligentny system sterujący markizą pionową w zależności od nasłonecznienia. Zainstalowany w górnej kasecie panel fotowoltaiczny pełni rolę czujnika, reagując na promieniowanie słoneczne. Przy bardzo dużym nasłonecznieniu markiza samoczynnie rozsuwa się, a przy pochmurnej pogodzie samoczynnie się zwija. W chłodne dni screen sterowany solarnie możemy przestawić na zimowy tryb działania, który w słoneczną pogodę automatycznie zwija markizę umożliwiając napływ ciepłych promieni słońca i pasywne nagrzewanie pomieszczenia. Wieczorem refleksolę możemy rozwinąć ręcznie aby ochronić wnętrze przed stratami ciepła. Aby system solarny działał poprawnie, rolety z tym sterowaniem należy montować od strony południowej, wschodniej oraz zachodniej, tak aby panele solarne były wystawione na bezpośrednią ekspozycję słońca.

Markizy pionowe sterowane solarnie mogą zostać zamontowane w maksymalnym dostępnym rozmiarze 4000 x 2700 mm.


Screen
w wersji ręcznej może być sterowany ręcznie lub za pomocą specjalnego systemu sprężynowego, który nie wymaga dużego nakładu sił przy jego obsłudze. Podczas zamykania wystarczy jedynie delikatnie zakliknąć dolną listwę.

Maksymalny wymiar markizy pionowej sterowanej ręcznie to 2000 x 2100 mm.

W naszej ofercie możecie znaleźć screeny najpopularniejszych producentów takich jak Aluprof, Fakro i Selt.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami 722 280 584 lub 791 673 917, mailowo na adres biuro@blindi.pl lub za pomocą formularza kontaktowego:

https://blindi.pl/#kontakt