Plisy

Interior Living room with window and curtains

Plisy

Plisy to niezwykle elastyczny i wygodny sposób na ochronę przed słońcem, umożliwiający zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. W naszej ofercie znajdą Państwo również plisy dzień i noc. Nazwa produktu pochodzi od materiału, który jest plisowany. Plisa może być zamontowana do zwykłego okna, do okna dachowego lub do okien trójkątnych, półokrągłych i trapezowych.

Produkt można montować na dwa sposoby: inwazyjnie – bezpośrednio przy szybie za pomocą czterech uchwytów, które przykręca się do listew przyszybowych lub bezinwazyjnie – przyczepić na czterech uchwytach do okna, które są montowane na górnym i dolnym rancie skrzydła okiennego.

sdr
sdr

Profile plis są wykonane z aluminium, dzięki czemu belka jest odpowiednio trwała i nie ugina się pod ciężarem materiału. Żaluzje plisowane dzięki dodatkowemu prowadzeniu w postaci linek lub prowadnic bocznych mogą pracować na każdej płaszczyźnie.

Posiadamy bogatą ofertę materiałów, która obejmuje tkaniny gładkie oraz tkaniny ze wzorami. Materiały mają różny stopień przepuszczalności światła od niskiego przez tkaniny ze srebrną powłoką odbijającą światło aż do tkanin podgumowanych. Dysponujemy również materiałami honeycomb. Ten materiał cechuje się podwójnie złożoną tkaniną, dzięki której nie widać linek i sznurków, ponieważ całe prowadzenie schowane jest między materiałami. Dodatkowo tak skonstruowana tkanina zapewnia ochronę termiczną. 

Z uwagi na to, że w ofercie mamy mnóstwo wzorów materiałów jak i kolorów osprzętu każdy klient może indywidualnie stworzyć swoją wymarzoną plisę!
W naszej ofercie z najdą Państwo różne rodzaje mechanizmów plis, takie jak:

COSIMO – wariant nie posiada stałej rynny górnej i dolnej, sznurki montowane są bezpośrednio do listwy przyszybowej. Istnieje możliwość przesłaniania dowolnego fragmentu okna. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytu. Profile COSIMO dostępne są w kolorach: biały, srebrny, kość słoniowa, brąz RAL, antracyt RAL, biały MAT, antracyt MAT, czarny MAT, antracyt, brązowy, czarny, szampański, sosna, orzech, złoty dąb, dąb bagienny, mahoń, winchester. Akcesoria COSIMO dostępne są w kolorach: biały, kość słoniowa, szary, czarny, orzech, złoty dąb, dąb bagienny, sosna, mahoń.

Ultima – najlepsze rozwiązanie, pozwalające na zastosowanie plisy w oknach o nietypowym kształcie. Wariant nie posiada stałej rynny dolnej, sznurki montowane są bezpośrednio do listwy przyszybowej, tkanina opuszczana od góry do dołu lub odwrotnie. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytu. Istnieje możliwość wykonania wariantu na oknie dachowym. Profile i akcesoria ULTIMA dostępne są w kolorach: biały, brąz, beż, szary i złoty dąb, biały MAT, antracyt MAT, czarny MAT.

COSIMO ONE – wariant z magnetyczną blokadą Easy Click, można zamontować w sposób inwazyjny: pomiędzy, lub na listwy przyszybowe za pomocą wkrętów oraz zaczepów, lub bezinwazyjnie na skrzydło okna za pomocą uchwytów. Profile COSIMO ONE dostępne są w kolorach: biały, srebrny, kość słoniowa, brąz RAL, antracyt RAL, biały MAT, antracyt MAT, czarny MAT, antracyt, brązowy, czarny, szampański, sosna, orzech, złoty dąb, dąb bagienny, mahoń, winchester. Akcesoria COSIMO ONE dostępne są w kolorach: biały, kość słoniowa, szary, czarny, orzech, złoty dąb, dąb bagienny, sosna, mahoń.

Wzorniki

Materiał klasyczny – materiał nieprzezierny, przepuszczający światło.