Rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe i bramy rolowane

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne w systemie natynkowym są wykonane w systemie adaptacyjnym. Ten typ rolet jest przeznaczony do stosowania w już istniejących budynkach. Rolety montowane są do ściany lub okna. Wykonane są z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, gwarantują wysoką jakość oraz trwałość produktu. Istnieje możliwość doboru kształtu skrzynki w wersji standardowej lub owalnej. 

Rolety zewnętrzne INTEGRO, inaczej zwane roletami zewnętrznymi podtynkowymi są przeznaczone do stosowania w nowo budowanych budynkach lub po dokonaniu zmian w obrębie elewacji lub nadproża w już istniejących budynkach. Dzięki swojemu położeniu, skrzynka rolety po otynkowaniu jest zupełnie niewidoczna. Wykonane z komponentów dostarczonych przez największego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet – firmę ALUPROF, gwarantują wysoką jakość oraz trwałość produktu. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, dopasują się do wyglądu każdego budynku.

Roleta zewnętrzna zabezpiecza okna przed zniszczeniem, zapewnia redukcję hałasu oraz chroni pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem w lato i utratą ciepła w zimę. Szeroki wachlarz rodzajów rolet zewnętrznych i bogata paleta kolorystyczna pancerzy, pozwalają stworzyć idealne kompozycje z oknami oraz z elewacją budynku. Jeżeli myślą Państwo o remoncie lub budują nowy dom to doskonały czas żeby zaopatrzyć się w rolety zewnętrzne.

W naszej ofercie znajdą Państwo rolety sterowane ręcznie za pomocą zwijacza lub korby. Posiadamy również rolety z napędem elektrycznym kablowym (na przełącznik) lub radiowym (na pilot).

Przy dużych wymiarach okien składających się z kilku skrzydeł wykonujemy zespół rolet zewnętrznych. Ma to na celu zmniejszenie powierzchni pancerza rolety co prowadzi do wygodniejszej obsługi rolet.

Istnieje również możliwość zamontowania rolety zewnętrznej z moskitierą rolowaną. Dzięki temu rozwiązaniu wraz z roletą zewnętrzną mamy moskitierę rolowaną z prowadnicami zwijaną do skrzynki rolety. Taki typ rolet jest polecany do okien o maksymalnej szerokości 150 cm

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe tak jak rolety zewnętrzne składają się z pancerza, prowadnic i skrzynki roletowej. Jednak w roletach antywłamaniowych wszystkie te elementy są wzmocnione a pancerz nie jest wypełniony pianką. Wzmocniona konstrukcja prowadnic nie pozwala na ich odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych. Odpowiednio mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiega uszkodzeniom przez uderzenia. Wzmocnienie listwy dolnej daje dużą sztywność i stabilność pancerza. Zabezpieczony patentem mechanizm zapadkowy w dolnej części rolety zapobiega przed próbą uniesienia kurtyny rolety. Rolety antywłamaniowe, które oferujemy mają czas oporu przed włamaniem do 5 minut. Ten czas należy wykorzystać na wezwanie odpowiednich służb. Rolety antywłamaniowe mają sterowanie tylko i wyłącznie elektryczne. Dodatkowo w wyposażeniu posiadają wieszaki „blokady”, dzięki którym trudniej otworzyć roletę.

Bramy rolowane

Brama rolowana to świetna alternatywa do segmentowych bram garażowych. Dzięki wzmocnionemu i większemu pancerzowi spełniają bardzo dobrze swoją rolę. Bramy wyposażone są w hamulec inercyjny. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkownikom bram rolowanych, dzięki dodatkowemu podtrzymywaniu ciężaru pancerza. W przypadku gwałtownego opadnięcia bramy mechanizm hamulca zatrzymuje ciężar pancerza, chroniąc użytkownika bramy przed uderzeniem. Bramy rolowane sprzedajemy przeważanie ze sterowaniem elektrycznym na pilot brelok, który można przyczepić do kluczy. Bramy są również wyposażone w otwieranie awaryjne NHK w razie awarii lub przerwy w dostawie prądu.

Jak zmierzyć rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe lub bramy rolowane?

Należy podać szerokość i wysokość wnęki lub szerokość i wysokość okna.