Żaluzja pionowa

Żaluzja pionowa

Żaluzja pionowa to osłona stosowana najczęściej w nowoczesnej architekturze dużych, przeszklonych powierzchni jak również w biurach, szkołach i gabinetach lekarskich. Jej główną zaletą jest możliwość regulowania dopływu światła słonecznego. Doskonale sprawdza się w przestrzennych, wysokich pomieszczeniach, a także jako element dzielący wnętrze. Odwieź nas w naszym sklepie stacjonarnym z Vertikalami w pobliżu Krakowa.  BLINDi ROLETY MODLNICA zajmuje się sprzedażą, montaż oraz serwisem osłon okiennych na terenie Krakowa i gmin ościennych.

Nie posiadamy gotowych produktów – wszystkie żaluzje pionowe wykonujemy na wymiar.

Żaluzja jest złożona z pionowo zawieszonych tekstylnych pasów oraz znajdujących się w górnej szynie mechanizmów. Mechanizmy pozwalają na ręczne zsuwanie pasów na boki i zmianę kąta ułożenia lamel.

Żaluzja może być montowana do ściany lub sufitu.

Atrakcyjna kolekcja tkanin i lamel PCV, pozwala dobrać żaluzję do pomieszczenia w zależności od jego przeznaczenia. Część z naszych tkanin można prać w pralce. Żeby wyprać materiał żaluzji trzeba zdjąć pasy i wyciągnąć z nich wieszaki oraz obciążniki. Pasy trzeba nałożyć na siebie i zwinąć w walec a następnie zabezpieczyć je przed rozwinięciem używając np. siatki do prania delikatnych rzeczy. Należy pamiętać, żeby podczas prania przestrzegać zalecanej temperatury, w której można prać żaluzje.

Jak zmierzyć żaluzję pionową?

  • Sposób pomiaru zależny jest od sposobu montażu. Jeśli wybrano montaż we wnęce należy zmierzyć jej szerokość w miejscu, w którym będzie zamontowana rynna.
  • W przypadku montażu poza wnęką można zmierzyć szerokość wnęki, ale dobrym pomysłem jest dodanie dodatkowo 10-20 cm tak, aby żaluzja wystawała poza wnękę po 5-10 cm z każdej strony.
  • Jeśli chodzi o pomiar wysokości, to również decyduje tu sposób zamontowania żaluzji. Jeśli żaluzja jest montowana we wnęce, to zmierzyć należy odległość od góry rynny do parapetu i odjąć 2-3 cm.
  • W przypadku montażu poza wnęką należy sprawdzić, czy żaluzja będzie wystawała całkowicie poza parapet, czy też jej część znajdzie się ponad nim. Jeśli żaluzja wystaje całkowicie poza parapet dobrze jest wykonać żaluzję na tyle długą, aby zakrywała parapet. Jeśli jednak żaluzja nie wystaje poza parapet powinna kończyć się 2-3cm ponad nim.

Zapraszamy do naszego salonu osłon okiennych w Modlnicy BLINDi ROLETY KRAKÓW!

Zobacz również rolety wolnowiszące.
Szukasz innego rozwiązania? Sprawdź plisy.