Żaluzja drewniana

Żaluzja drewniana

Żaluzja drewniana to ostatnio jedno z najmodniejszy i  najbardziej funkcjonalnych rozwiązań do każdego typu wnętrz. Dzięki swojemu ponadczasowemu wyglądowi i materiałowi, z którego są wykonane żaluzje drewniane będą idealnym rozwiązaniem w momencie, kiedy chcemy regulować ilością światła w pomieszczeniu bez podnoszenia  żaluzji. W naszej ofercie znajdziesz żaluzje bambusowe 25 mm, żaluzje bambusowe 50 mm, żaluzje drewniane 25 mm oraz żaluzje drewniane 50 mm. Jeżeli nie jesteś pewny, która z opcji będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojego domu to zapraszamy do naszego salonu osłon okiennych w okolicach Krakowa. BLINDi ROLETY MODLNICA zajmuje się sprzedażą, montaż oraz serwisem osłon okiennych na terenie Krakowa i gmin ościennych.

Nie posiadamy gotowych produktów – wszystkie żaluzje drewniane wykonujemy na wymiar.

Żaluzje drewniane  mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego.  Żaluzja jest montowana na drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia żaluzji. Do podnoszenia służą przeplecione przez otworki w lamelach linki lub tasiemki.
Żaluzje można montować do ściany, sufitu lub skrzydła okiennego inwazyjnie lub na uchwytach bezinwazyjnych. Wszystkie żaluzje są wyposażone w system CHILD SAFETY. Wszystkie żaluzje montowane są z maskownicą drewnianą,  tak żeby listwa górna żaluzji i znajdujące się tam mechanizmy zostają zasłonięte.

Żaluzje drewniane i żaluzje bambusowe to niezwykle elegancki sposób na osłonę przed słońcem. Dzięki swojemu wyglądowi w znaczący sposób zdobią wnętrza. Żaluzje drewniane są wykonane z naturalnych materiałów. Do produkcji żaluzji używane są trzy gatunki drewna: lipa syberyjska, abachi i bambus.  Niewątpliwie walory wizualne żaluzji drewnianych to najważniejszy argument decydujący o wyborze osłon, jednak warto również wspomnieć o innych zaletach tego materiału:

  • Izolacja – drewno wykazuje duże właściwości izolacji termicznej, przez co zamknięte żaluzje mogą zatrzymywać ciepło we wnętrzu zimą, a latem chronić przed nagrzewaniem.
  • Ekologia – samo drewno jest surowcem odnawialnym, przez co ten typ osłon okiennych uznawany jest za ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

W naszej ofercie znajdziesz żaluzje drewniane 25 mm oraz żaluzje bambusowe 25 mm. Żaluzje z lamelami o szerokości 25 mm polecamy montować bezpośrednio do okna. W porównaniu z żaluzjami aluminiowymi 25 mm, żaluzje drewniane/bambusowe 25 mm są cięższe i po ich zwinięciu pakiet zajmuje więcej miejsca na oknie ze względu na grubość lameli drewnianych. Ten typ żaluzji drewnianych może być montowany w dowolnym pomieszczeniu – także w kuchni czy łazience. Żaluzje drewniane 25 mm można zamontować do okna inwazyjnie i bezinwazyjnie.

Oferujemy również żaluzje drewniane 50 mm oraz żaluzje bambusowe 50 mm. Ten typ żaluzji najlepiej sprawdza się w salonie, sypialni czy biurze, w oknach o dużej powierzchni. Do żaluzji 50 mm polecamy wybranie ozdobnych taśm zastępujących drabinki sznurkowe. Żaluzje drewniane 50 mm z taśmami to niezwykle eleganckie rozwiązanie, które nadaje wnętrzu stylu z zachowaniem nowoczesnego wyglądu. W porównaniu z żaluzjami aluminiowymi 50 mm, żaluzje drewniane/bambusowe 50 mm są cięższe i po ich zwinięciu pakiet zajmuje więcej miejsca na oknie ze względu na grubość lameli drewnianych.

Jak zmierzyć żaluzje?

Sposób pomiaru zależy od wyboru sposobu zamontowania żaluzji. Jeśli wybrano montaż na zewnątrz wnęki okiennej należy zmierzyć szerokość wnęki i dodać po 5 cm z każdej strony (10 cm w sumie). Jeśli parapet jest szerszy od wnęki okiennej o podobną wartość estetycznym rozwiązaniem będzie przyjęcie jako szerokość żaluzji szerokości parapetu. Wysokość natomiast to odcinek od góry żaluzji (najczęściej od sufitu) do parapetu lub podłogi.

Jeśli żaluzja ma być montowana do skrzydła okiennego bezpośrednio przy szybie, jako szerokość i wysokość należy zmierzyć odległość między listwami przyszybowymi (czyli szerokość i wysokość widocznej płaszczyzny szyby).

Natomiast w przypadku montażu bezinwazyjnego jako szerokość należy podać szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi, a jako wysokość – wysokość skrzydła okiennego.

Zapraszamy do naszego salonu osłon okiennych w Modlnicy koło Krakowa!

Zobacz również żaluzje aluminiowe (tutaj podlinkowanie do żaluzji aluminiowych, którego aktualnie nie ma kafelka)