Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

Szukasz eleganckiego rozwiązania na zewnętrzne osłony okienne do swojego domu? W naszej ofercie znajdziesz żaluzje fasadowe firmy SELT oraz ALUPROF. Żaluzje fasadowe to nowoczesne osłony  okienne, chroniące przed promieniami słonecznymi oraz zapewniające prywatność przy zachowaniu designerskiego wyglądu. Główną zaletą żaluzji fasadowych jest możliwość regulacji lameli o 180  stopni, co daje nam wiele możliwości sterowania światłem zewnętrznym wpadającym do pomieszczenia. Kontrola nad dostępem światła nigdy nie była tak prosta. Lamelami można sterować za pomocą pilota, aplikacji lub czujnika słoneczno- wiatrowego. Żaluzje możemy podpiąć także do inteligentnego domu.

Wykonujemy bezpłatne pomiary żaluzji fasadowych w Krakowie i okolicach. BLINDi ROLETY MODLNICA zajmuje się sprzedażą, montaż oraz serwisem osłon okiennych na terenie Krakowa i gmin ościennych. Nie posiadamy gotowych produktów – wszystkie żaluzje fasadowe wykonujemy na wymiar.

Żaluzje fasadowe mogą być sterowne ręcznie za pomocą korby lub elektrycznie na pilot albo przełącznik. W żaluzja fasadowych z napędem stosowane są silniki firm ELERO lub SOMFY.

W żaluzjach fasadowych rozróżniamy 2 typy lameli: typ C lub typ Z.  Typ lameli możemy dobrać indywidualnie, pod warunkiem, że wybrane lamele mieszczą się w podanych przez producentach ograniczeniach wymiaru żaluzji.

Żaluzje fasadowe występują w trzech wariantach montażu:

  • Podtynkowe – skrzynka żaluzji fasadowych jest niewidoczna, żaluzja zamontowana jest w taki sposób, że po całkowitym zwinięciu nie zasłania światła okna.
  • Natynkowe – skrzynka żaluzji fasadowych jest widoczna, żaluzja zamontowana jest w taki sposób, że po całkowitym zwinięciu nie zasłania światła okna.
  • Samonośne – konstrukcja samonośna pozwala nam zamontować żaluzje fasadowe przez kilka poziomów szkleń / okien dzięki specjalnym stopkom, na których zamontowane są prowadnice.

Żaluzje fasadowe do nowoczesne rozwiązanie, które świetnie dopasuje się do nowego budownictwa, zarówno domów jednorodzinnych jak i wielkich biurowców czy budynków użytku publicznego.

W porównaniu do rolet zewnętrznych, żaluzje fasadowe  mogą mieć znacznie większa powierzchnię. Jednak żaluzje fasadowe nie spełniają takich funkcji jak rolety zewnętrzne. Lamele żaluzji fasadowych nie chronią okien przed uszkodzeniem i nie będą tak dobrze termoizolować jak rolety zewnętrzne. Żaluzje fasadowe  spełniają głównie dwie funkcje: dekoracyjną i ochronną przed promieniami słonecznymi.

Jak zmierzyć żaluzje fasadowe?

Należy zmierzyć  szerokość i wysokość  wnęki lub szyby.

Zapraszamy do naszego salonu z żaluzjami fasadowymi w Modlnicy.
Sprawdź również rolety zewnętrzne.