Żaluzja aluminiowa

Żaluzja aluminiowa

Żaluzja aluminiowa to klasyczne i praktyczne rozwiązanie, pasujące do wszystkich wnętrz. Dzięki możliwości sterowania lamelami możesz z łatwością regulować ilość światła przenikającego do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia żaluzji poziomych. Jeżeli chcesz obejrzeć wystawki żaluzji aluminiowych możesz zobaczyć je w naszym sklepie stacjonarnym z żaluzjami w pobliżu Krakowa.  BLINDi ROLETY MODLNICA zajmuje się sprzedażą, montaż oraz serwisem osłon okiennych na terenie Krakowa i gmin ościennych.

Nie posiadamy gotowych produktów – wszystkie żaluzje aluminiowe wykonujemy na wymiar.

Żaluzje aluminiowe 25 mm pasują idealnie do kuchni, łazienki, dziennego pokoju czy pomieszczeń gospodarczych, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości. Żaluzje te można myć na mokro ściereczką. W porównaniu do żaluzji drewnianych lub bambusowych, żaluzje aluminiowe po całkowitym zwinięciu zajmują na oknie niewiele miejsca. Są one również znacznie lżejsze od żaluzji drewnianych czy bambusowych, więc lepiej nadają się do okien o dużej powierzchni.

Żaluzje aluminiowe 50 mm możemy wykonać z ozdobnymi taśmami w zamian drabinek sznurkowych. Żaluzje w takiej opcji będą elegancką dekoracją w salonie, sypialni czy biurze. Żaluzje aluminiowe 50 mm z taśmami  są lżejszą i tańszą alternatywą do żaluzji drewnianych 50 mm z taśmami. Istnieje możliwość dokupienia do żaluzji maskownicy drewnianej w zbliżonym kolorze. Do tego żaluzje wykonane są z komponentów, które nie powodują rozprzestrzenianie się ognia, więc mogą być montowane wszędzie, gdzie wymagane są atesty niepalności.

Jeżeli chcecie wpuścić jeszcze więcej światła do pomieszczenia to polecamy żaluzje aluminiowe wykonane z taśmy perforowanej. W tej opcji lamele żaluzji są dziurkowane.

W naszej ofercie znajdą państwo  żaluzje aluminiowe 25 mm oraz żaluzje aluminiowe 50 mm. Żaluzje  o węższych lamelach 25 mm najlepiej nadają się do montażu przyszybowego, zaś żaluzje o szerszych lamelach 50 mm będą się świetnie prezentować zamontowane do ściany lub sufitu. Żaluzja jest montowana na drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia żaluzji. Do podnoszenia służą przeplecione przez otworki w lamelach linki lub tasiemki.
Żaluzje aluminiową można montować do ściany, sufitu lub skrzydła okiennego inwazyjnie lub na uchwytach bezinwazyjnych.

Jak zmierzyć żaluzje?

Sposób pomiaru zależy od wyboru sposobu zamontowania żaluzji. Jeśli wybrano montaż na zewnątrz wnęki okiennej należy zmierzyć szerokość wnęki i dodać po 5 cm z każdej strony (10 cm w sumie). Jeśli parapet jest szerszy od wnęki okiennej o podobną wartość estetycznym rozwiązaniem będzie przyjęcie jako szerokość żaluzji szerokości parapetu. Wysokość natomiast to odcinek od góry żaluzji (najczęściej od sufitu) do parapetu lub podłogi.

Jeśli żaluzja ma być montowana do skrzydła okiennego bezpośrednio przy szybie, jako szerokość i wysokość należy zmierzyć odległość między listwami przyszybowymi (czyli szerokość i wysokość widocznej płaszczyzny szyby).

Natomiast w przypadku montażu bezinwazyjnego jako szerokość należy podać szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi, a jako wysokość – wysokość skrzydła okiennego.

Zapraszamy do naszego salonu osłon okiennych w Modlnicy!