Rolety Rzymskie

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to nowoczesne i designerskie rozwiązanie zarówno dla małych jak i dużych pomieszczeń. Oprócz swojej podstawowej funkcji jaką jest osłona przed światłem, roleta rzymska spełnia również funkcję dekoracyjną. Jedną z ostatnich nowości są rolety rzymskie dzień i noc, zwane inaczej roletami rzymskimi DUO, które posiadają dwie tkaniny umieszczone jedna na drugiej, przez co uzyskujemy efekt firany i zasłony.

Roleta rzymska to prosty produkt, który całkowicie zmieni Państwa wnętrze. Dzięki dużej powierzchni, znacząco wpływa na wygląd całego pomieszczenia, przez co często stają się głównym wyznacznikiem stylu wnętrza.

W swojej ofercie posiadamy różne modele szycia rolet rzymskich:

Model 2-Tunele rolety umiejscowione z tyłu produktu z bawełnianymi taśmami, dopasowanymi kolorystycznie do tkaniny. Model rekomendowany dla tkanin ze wzorem. Roleta posiada system Bezpieczne Dziecko

Model 3-Tunele rolety szczypane z tyłu produktu. Model rekomendowany dla wszystkich rodzajów tkanin, w tym ze wzorem w postaci pionowych pasków. Roleta posiada system Bezpieczne Dziecko.

Model 9-W tym modelu tunele szczypane umiejscowione są z przodu rolety, dzięki czemu roleta uzyskuje atrakcyjny wygląd. Model rekomendowany dla wszystkich rodzajów tkanin, w tym ze wzorem w postaci pionowych pasków. Roleta posiada system Bezpieczne Dziecko.

Roleta jest wykonana z doskonałej jakości materiału, wyposażona w specjalne fiszbiny, które przy podciąganiu tworzą dekoracyjne fałdy. Dysponujemy szerokim wachlarzem materiałów i kolorów, który umożliwia nieograniczone możliwości, aby idealnie dobrać roletę do Państwa potrzeb. 

Roleta składa się z rynny, na którą naklejony jest rzep. Dzięki temu rozwiązaniu roletę można łatwo ściągnąć do prania. 

Demontaż rolety jest bardzo prosty ze względu na jej mechanizm. Żeby zdemontować roletę trzeba jedynie otworzyć dźwigienkę (należy ją podważyć np. śrubokrętem), dzięki temu rynnę można łatwo wypiąć z uchwytów. Osprzęt jest w kolorze białym.

Jak zmierzyć rolety rzymskie?

Roleta rzymska mocowana do wnęki okiennej
Szerokość
Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach i podaj najmniejszy wymiar. Od podanego najmniejszego wymiaru odejmij 1 cm.
Wysokość
Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach i podaj najmniejszy wymiar. Od podanego najmniejszego wymiaru odejmij 1 cm.
Roleta rzymska mocowana do sufitu lub ściany nad oknem
Szerokość
Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach, uwzględniając zakładkę (margines) od 2 do 4 cm z prawej i lewej strony okna (razem ok. 8 cm), aby uniknąć bocznych prześwitów promieni światła i całkowicie zakryć wnękę okienna.
Wysokość
Zmierz wysokość od sufitu lub od dowolnego miejsca na ścianie do punktu, w którym powinna się kończyć roleta (na przykład do końca parapetu lub do podłogi).

Wzorniki