Żaluzje poziome

Żaluzje poziome

Żaluzja pozioma to klasyczne i praktyczne rozwiązanie, pasujące do wszystkich wnętrz. Dzięki możliwości sterowania lamelami mogą państwo regulować ilość światła przenikającego do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia żaluzji.

W naszej ofercie znajdą państwo  żaluzje aluminiowe, żaluzje bambusowe oraz żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 25 mm i 50 mm.

Żaluzja jest montowana na drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia żaluzji. Do podnoszenia służą przeplecione przez otworki w lamelkach linki lub tasiemki.
Żaluzje można montować do ściany, sufitu lub skrzydła okiennego inwazyjnie lub na uchwytach bezinwazyjnych. 

żaluzja aluminiowa

Żaluzje aluminiowe pasują idealnie do kuchni lub łazienki, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości. 

Żaluzje te można myć na mokro ściereczką. W porównaniu do żaluzji drewnianych lub bambusowych, żaluzje aluminiowe po całkowitym zwinięciu zajmują na oknie niewiele miejsca. Są one również znacznie lżejsze od żaluzji drewnianych czy bambusowych, więc lepiej nadają się do okien o dużej powierzchni. 

Do tego żaluzje wykonane są z komponentów, które nie powodują rozprzestrzenianie się ognia, więc mogą być montowane wszędzie, gdzie wymagane są atesty niepalności.

Żaluzje drewniane i bambusowe to niezwykle elegancki sposób na osłonę przed słońcem. Dzięki swojemu wyglądowi w znaczący sposób zdobią wnętrza. Żaluzje drewniane są wykonane z naturalnych materiałów. Do produkcji żaluzji używane są trzy gatunki drewna: lipa syberyjska, abachi i bambus.  Niewątpliwie walory wizualne żaluzji drewnianych to najważniejszy argument decydujący o wyborze osłon, jednak warto również wspomnieć o innych zaletach tego materiału:

  • Izolacja  – drewno wykazuje duże właściwości izolacji termicznej, przez co zamknięte żaluzje mogą zatrzymywać ciepło we wnętrzu zimą, a latem chronić przed nagrzewaniem. 
  • Ekologia – samo drewno jest surowcem odnawialnym, przez co ten typ osłon uznawany jest za ekologiczny i przyjazny dla środowiska. 
żaluzja drewniana (6)

Żaluzje drewniane  mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego. 

Z uwagi na materiał, z którego są wykonane, nie polecamy montażu tego typu żaluzji do okien o dużej powierzchni, ponieważ żaluzję są dosyć ciężkie. Do tego po całkowitym zwinięciu żaluzji pakiet zajmuje sporo miejsca na oknie, co wynika z grubości lameli. Polecamy również zamówienie żaluzji z taśmami zamiast drabinek, ponieważ dzięki taśmom żaluzja wygląda bardziej efektownie.

Jak zmierzyć żaluzje?

Sposób pomiaru zależy od wyboru sposobu zamontowania żaluzji. Jeśli wybrano montaż na zewnątrz wnęki okiennej należy zmierzyć szerokość wnęki i dodać po 5 cm z każdej strony (10 cm w sumie). Jeśli parapet jest szerszy od wnęki okiennej o podobną wartość estetycznym rozwiązaniem będzie przyjęcie jako szerokość żaluzji szerokości parapetu. Wysokość natomiast to odcinek od góry żaluzji (najczęściej od sufitu) do parapetu lub podłogi.

Jeśli żaluzja ma być montowana do skrzydła okiennego bezpośrednio przy szybie, jako szerokość i wysokość należy zmierzyć odległość pomiędzy listwami przyszybowymi (czyli szerokość i wysokość widocznej płaszczyzny szyby).

Natomiast w przypadku montażu bezinwazyjnego jako szerokość należy podać szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi, a jako wysokość – wysokość skrzydła okiennego.