Firany, zasłony i karnisze

Firany, zasłony

Firany i zasłony to element wystroju wnętrz, który całkowicie może je odmienić! Dobrze dobrane firany i zasłony nadadzą wnętrzu stylu i elegancji. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo modnych wzorów i kolorów. Szukasz firan, zasłon i karniszy na terenie Krakowa i okolic? Odwiedź nasz salon osłon okiennych w Modlnicy. BLINDi ROLETY KRAKÓW zajmuje się sprzedażą, montaż oraz serwisem osłon okiennych na terenie Krakowa i gmin ościennych.

W ofercie nie posiadamy gotowych produktów – wszystkie firany, zasłony i karnisze są wykonywane na wymiar.

Zasłony i firany mogą być wykonane w trzech różnych stopniach marszczenia. Rodzaj fałdy decyduje o wielkości marszczenia i sposobie układania się tkaniny.

Fałda pojedyncza

Stosowana jest do zasłon i firan, gdzie przy minimalnym stopniu marszczenia oraz zużyciu tkaniny, uzyskuje się ciekawy efekt wizualny.

Fałda podwójna i potrójna

Fałda podwójna jest bardzo popularna. Stosowana jest do zasłon i firan, dla których, przy zwiększonym stopniu marszczenia i większym zużyciu tkaniny, uzyskuje się doskonały efekt wizualny.

Oferujemy dwa typy firan i zasłon:

Firany i zasłony na haczykach Microflex®

Firany i zasłony na haczykach Microflex® to idealne rozwiązanie do eleganckich, awangardowych wnętrz. Dzięki temu systemowi firany i zasłony są odpowiednio zaszyte i nie trzeba samemu upinać fałd. Fleksy to małe, plastikowe haczyki, dzięki którym można swobodnie regulować wysokość zasłony i zniwelować wszelkie nierówności aż do 6 cm. Dodatkowym atutem jest łatwość zawieszenia zasłony na karniszu lub szynie KS oraz możliwość prania dekoracji wraz z haczykiem. Niewątpliwie największą zaletą jest to, że zasłona na fleksach pozostaje zawsze pofałdowana. Ten produkt jest bardzo łatwy w obsłudze i utrzymaniu czystości. Można go montować do karniszy firmy Forest, które również znajdziesz w naszej ofercie.

Firany i zasłony na kołach

Firany i zasłony na kołach to proste i stylowe rozwiązanie. Ten produkt jest bardzo łatwy w montażu i utrzymaniu czystości. Dzięki kołom nie musisz martwić się o idealny wygląd firan i zasłon po powieszeniu. Firany można montować na tradycyjny karnisz. Koła do zasłon są dostępne w kolorach: srebrny, matowy srebrny, stare srebro, stara miedź, czarny, złoto, stare złoto i lufa armatnia w zależności od koloru karnisza. Średnica koła wynosi 25 mm lub 40 mm.

 

Jak zmierzyć firany lub zasłony?

Szerokość: Zmierz szerokość karnisza lub obszaru, który chcesz zasłonić. 

Wysokość: Zmierz wysokość od górnej części karnisza np. do podłogi, dodaj 2 cm (niezbędne na wybicie koła). 

Karnisze

Karnisze firmy Forest to jedne z najlepszych karniszy dostępnych na rynku. W naszej ofercie znajdziesz proste szyny KS, półokrągłe szyny DS oraz kwadratowe szyny CS. Dysponujemy również systemami sznurkowymi CKS i CCS. Istnieje również możliwość montażu karnisza z cichym napędem elektrycznym. Jeżeli chcesz wiedzieć jak wyglądają różnego rodzaju karnisze  i jak działa karnisz elektryczny zapraszamy do naszego biura – BLINDi ROLETY koło Krakowa.

Karnisz KS

W branży wykończenia i dekoracji wnętrz określenie KS System jest często używane jako synonim szyn zasłonowych. KS-Klick System, czyli sprawdzony i niezawodny mechanizm zawieszania zasłon i firan.

Karnisz KS to:

● Niezawodny i sprawdzony system do zawieszania zasłon oraz firan

● Zatrzaskiwanie uchwytów i suwaków bezpośrednio na szynie, co ułatwia i przyśpiesza montaż szyn, a także zawieszanie na nich tkanin

● Szybki montaż do ściany lub sufitu dzięki uchwytom Smart Klick

● Możliwość gięcia szyn: kątowe o promieniu 10 cm oraz w łuk ciągły w pionie i poziomie

● Wiele rozwiązań dla okien nietypowych: trójkątnych lub półokrągłych

● Trwałe suwaki – zabezpieczone przed promieniowaniem UV – pozwalające na zawieszanie zasłon lub firan z taśmą marszczącą lub na wygodnych haczykach typu Mikroflex

● Dopuszczalna waga zawieszanych tkanin to 8 kg na jeden metr szyny

● Szyny dostępne w kolorach: białym, kremowym, złotym, szarym, brązowym, czarnym, beżowym, czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym

● Komponenty do KS system dostępne w kolorach: białym, złotym, szarym, brązowym, czarnym

Jak zmierzyć karnisz?

Należy podać szerokość, na które miały by się znajdować firany lub zasłony.

Zapraszamy do naszego sklepu z firanami i zasłonami koło Krakowa BLINDi ROLETY MODLNICA.

Sprawdź również rolety rzymskie DUO

Zapoznaj się z naszymi realizacjami.