Firany, zasłony i karnisze

Firany, zasłony

Firany i zasłony to element wystroju wnętrz, który całkowicie może je odmienić! Dobrze dobrane firany i zasłony nadadzą wnętrzu stylu i uroku. W naszej ofercie znajdą Państwo mnóstwo najmodniejszych wzorów i kolorów!

Zasłony i firany mogą być wykonane w trzech różnych stopniach marszczenia. Rodzaj fałdy decyduje o wielkości marszczenia i sposobie układania się tkaniny

Fałda pojedyncza

Stosowana jest do zasłon i firan, gdzie przy minimalnym stopniu marszczenia oraz zużyciu tkaniny, uzyskuje się ciekawy efekt wizualny.

Fałda podwójna i potrójna

Fałda podwójna jest bardzo popularna. Stosowana jest do zasłon i firan, dla których, przy zwiększonym stopniu marszczenia i większym zużyciu tkaniny, uzyskuje się doskonały efekt wizualny.

Firany i zasłony na haczykach Microflex®

Firany i zasłony na haczykach Microflex® to idealne rozwiązanie do eleganckich, awangardowych wnętrz. Dzięki temu systemowi firany i zasłony są odpowiednio zaszyte i nie trzeba samemu upinać fałd. Fleksy to małe, plastikowe haczyki, dzięki którym można swobodnie regulować wysokość zasłony i niwelować wszelkie nierówności aż do 6 cm. Dodatkowym atutem jest łatwość zawieszenia zasłony na karniszu lub szynie KS oraz możliwość prania dekoracji wraz z haczykiem. Niewątpliwie największą zaletą jest to, że zasłona na fleksach pozostaje zawsze pofałdowana. Ten produkt jest bardzo łatwy w obsłudze i utrzymaniu czystości. Można go montować do karniszy firmy Forest, które również znajdą państwo w naszej ofercie. 

Firany i zasłony na kołach

Firany i zasłony na kołach to proste i stylowe rozwiązanie. Ten produkt jest bardzo łatwy w montażu i utrzymaniu czystości. Dzięki kołom nie muszą Państwo martwić się o idealny wygląd firan i zasłon po powieszeniu. Firany można montować na tradycyjny karnisz. Koła do zasłon są dostępne w kolorach: srebrny, matowy srebrny, stare srebro, stara miedź, czarny, złoto, stare złoto i lufa armatnia w zależności od koloru karnisza. Średnica koła wynosi 25 mm lub 40 mm.

Jak zmierzyć firany lub zasłony?

Szerokość
Zmierz szerokość karnisza lub obszaru, który chcesz zasłonić. 

Wysokość
Zmierz wysokość od górnej części karnisza np. do podłogi, dodaj 2 cm (niezbędne na wybicie koła). 

Karnisze

Karnisze firmy Forest to jedne z najlepszych karniszy dostępnych na rynku. W naszej ofercie znajdą państwo proste szyny KS, półokrągłe szyny DS oraz kwadratowe szyny CS. Dysponujemy również systemami sznurkowymi CKS i CCS. Istnieje również możliwość montażu karnisza z cichym napędem elektrycznym.

Karnisz KS

W branży wykończenia i dekoracji wnętrz określenie KS System jest często używane jako synonim szyn zasłonowych. 
KS-Klick System, czyli sprawdzony i niezawodny mechanizm zawieszania zasłon i firan. 

Karnisz KS to:

  • Niezawodny i sprawdzony system do zawieszania zasłon oraz firan
  • Zatrzaskiwanie uchwytów i suwaków bezpośrednio na szynie, co ułatwia i przyśpiesza montaż szyn, a także zawieszanie na nich tkanin
  • Szybki montaż do ściany lub sufitu dzięki uchwytom Smart Klick
  • Możliwość gięcia szyn: kątowe o promieniu 10 cm oraz w łuk ciągły w pionie i poziomie
  • Wiele rozwiązań dla okien nietypowych: trójkątnych lub półokrągłych 
  • Trwałe suwaki – zabezpieczone przed promieniowaniem UV – pozwalające na zawieszanie zasłon lub firan z taśmą marszczącą lub na wygodnych haczykach typu Mikroflex
  • Dopuszczalna waga zawieszanych tkanin to 8 kg na jeden metr szyny
  • Szyny dostępne w kolorach: białym, kremowym, złotym, szarym, brązowym, czarnym, beżowym, czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym
  • Komponenty do KS system dostępne w kolorach: białym, złotym, szarym, brązowym, czarnym