Jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu?

Rolety zewnętrzne vs rolety antywłamaniowe

Każdy z nas chciałby zabezpieczyć swój dom i ochronić swoich bliskich przed włamaniem. Zaczynamy szukać odpowiednich rozwiązań na zabezpieczenie domu i zatrzymujemy się przy temacie okien. Jak to jest z tymi roletami antywłamaniowymi?

Czy wybrać rolety zewnętrzne czy antywłamaniowe?

Najczęściej wybieranym produktem są rolety zewnętrzne. Rolety te chronią w pewnym stopniu przed włamaniem. Roleta zewnętrzna spełnia rolę termoizolacyjną oraz wygłuszającą dzięki swojemu pancerzowi, który jest wypełniony pianką. Warto ją zamontować w pomieszczeniach, które są szczególnie wystawione na działania promieni słonecznych. Dostępnych jest bardzo dużo kolorów rolet zewnętrznych, lecz jeśli nie możecie dobrać odpowiedniego koloru to istnieje możliwość lakierowania rolet na dowolny kolor z palety RAL. Oczywiście roleta nie musi być w jednym kolorze. Jeżeli klient decyduje się na dwa różne kolory to przeważnie jest to w konfiguracji: pancerz w kolorze pierwszym, prowadnice i skrzynka roletowa w kolorze drugim.

Rolety zewnętrzne mogą mieć sterowanie ręczne lub elektryczne. Jeżeli chodzi o sterowanie ręczne to tutaj istnieją dwa rozwiązania: sterowanie na zwijacz do 3,3 m2 rolety zewnętrznej lub sterowanie na zwijacz korbowy do 5m2Dzięki przestrzeganiu zasad dobierania odpowiedniego sterowania do powierzchni danej rolety mechanizmy nie ulegają szybkiemu zużyciu. Nie dajcie więc sobie wmówić, że roleta, która ma 7m2 powierzchni będzie dobrze działać ze zwykłym zwijaczem.

roletach możemy również zamontować napęd elektryczny na przełącznik(silnik kablowy) lub na pilot(silniki radiowy). Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne z silnikami kablowymi to łatwo możemy scalić rolety z każdym systemem inteligentnego domu, z którego korzysta coraz więcej osób. Siniki kablowe są o prawie połowę tańsze od silników radiowych. Do silników kablowych dodajemy przełączniki i tutaj również mamy dwie opcje: przełączniki bez podtrzymania, które trzeba trzymać cały czas dopóki roleta nie zjedzie do pożądanej pozycji lub przełączniki z podtrzymaniem, które wystarczy nacisnąć jeden raz i roleta zamknie się lub otworzy sama.

Silniki radiowe, czyli te sterowanie na pilota, są również często wybierane. Możemy do nich dołączyć pilot przenośny jak również piloty naścienne(pełniące funkcję przełączników). Do wyboru mamy piloty 1-,5- lub 15-kanałowe oraz piloty z programatorem czasowym, więc wybór pilota zależy od tego ile mamy zamontowanych rolet.

Na przykładKlient chce zamówić 3 rolety zewnętrzne ze sterowaniem radiowym. Chciałby również, żeby każda z rolet mogła otwierać się osobno oraz żeby wszystkie rolety otwierały się razem o godzinie 8.00 i zamykały o godzinie 20.00. W salonie znajdują się dwie z trzech rolet, które chce zamówić więc prosi, żeby te dwie rolety również otwierały i zamykały się razem.

Jaki pilot należy zastosować?

W tej sytuacji należy zastosować pilot 5 – kanałowy z programatorem czasowym. Dzięki 5 kanałom każda z 3 rolet może działać osobno, do tego mamy dwa wolne kanały więc możemy je zaprogramować w dowolnej konfiguracji. Dzięki programatorowi czasowemu po ustawieniu rolety będą się zamykać i otwierać o określonych porach.

Napęd radiowy również możemy podłączyć do domu inteligentnego, ale z tą różnicą, że wszystkie sprzęty muszą być od jednego producenta.

budowa rolety zewnętrznej

Rolety antywłamaniowe a rolety zewnętrzne – na czym polega różnica?

Rolety antywłamaniowe tak jak rolety zewnętrzne składają się z pancerza, prowadnic i skrzynki roletowej. Jednak w roletach antywłamaniowych wszystkie te elementy są wzmocnione a pancerz nie jest wypełniony pianką. Rolety antywłamaniowe nie dają gwarancji antywłamaniowości. Rolety antywłamaniowe, które oferujemy mają czas oporu przed włamaniem do 5 minut. Ten czas należy wykorzystać na wezwanie odpowiednich służb.

Rolety antywłamaniowe mają sterowanie tylko i wyłącznie elektryczne. Dodatkowo w wyposażeniu posiadają wieszaki „blokady”, dzięki którym trudniej otworzyć roletę.

Jeżeli chodzi o cenę rolet antywłamaniowych jest ona około 6 razy droższa od rolety zewnętrznej.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł wam w wyborze odpowiednich rolet do swojego domu 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rolet zewnętrznych i antywłamaniowych.

W razie pytań prosimy o kontakt.