Ozdobne rolety do wnętrz zamiast firan i zasłon?

Roleta rzymska to świetne rozwiązanie dla różnych typów wnętrz – zarówno nowoczesnych jak i klasyczny. Oprócz swojej podstawowej funkcji jaką jest ochrona przed światłem, roleta rzymska spełnia również funkcję dekoracyjną. Ten rodzaj rolet sprawdzi się doskonale w zastępstwie firan i zasłon nadając elegancji przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Rolety rzymskie to jedne z najczęściej wybieranych produktów z osłon okiennych. Nowością jest roleta rzymska dzień i noc nazywana inaczej roletą rzymską duo.

Co to właściwie są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie składają się rynny z rzepem oraz z materiału z wszytymi fiszbinami i prowadzaniem sznurkowym, dzięki którym przy obsłudze roleta układa się w fałdy.

Roleta rzymska duo rożni się od standardowej rolety rzymskiej tym, że w jednej rolecie mamy dwa materiały – tak jakby w oknie była firana i zasłona.

Rolety rzymskie są dostępne w różnych modelach szycia:

Model 2
Tunele rolety umiejscowione z tyłu produktu z bawełnianymi taśmami, dopasowanymi kolorystycznie do tkaniny. Model rekomendowany dla tkanin ze wzorem. Roleta posiada system Bezpieczne Dziecko.

Model 3
Tunele rolety szczypane z tyłu produktu. Model rekomendowany dla wszystkich rodzajów tkanin, w tym ze wzorem w postaci pionowych pasków. Roleta posiada system Bezpieczne Dziecko.

Model 9
W tym modelu tunele szczypane umiejscowione są z przodu rolety, dzięki czemu roleta uzyskuje atrakcyjny wygląd. Model rekomendowany dla wszystkich rodzajów tkanin, w tym ze wzorem w postaci pionowych pasków. Roleta posiada system Bezpieczne Dziecko.

W naszej ofercie znajdziesz rolety rzymskie w dwóch wariantach:

  1. Napęd ręczny – system łańcuszkowy – najczęściej wybierany i niezawodny
  2. napęd elektryczny – silniki Somfy na przełącznik lub na pilot – polecany do systemów Inteligentnego domu

Wszystkie rolety są wyposażone w system bezpieczeństwa CHILD SAFETY zgodnie z obowiązującą Normą europejską PN-EN 13120

Materiał do rolet rzymskich 

Rolety rzymskie to nieskomplikowany i zarazem designerski produkt, który zupełnie może odmienić wnętrze. Rolety rzymskie są wykonane z wysokiej jakości materiałów. W naszej ofercie znajdziesz około 100 materiałów o różnej strukturze, grubości i składzie a także w wielu modnych kolorach i wzorach. Na naszej stronie dostępny jest wzornik elektroniczny zawierający jedynie część dostępnej oferty https://blindi.pl/rolety-rzymskie/#wzorniki-rolety-rzymskie. Zapraszamy do naszego biura, żeby w pełni zapoznać się z ofertą materiałów do rolet rzymskich.

Od niedawna dysponujemy kolekcją materiałów z recyklingu. Kolekcja tkanin Supernatural  od  Vadain to ukłon w stronę natury, ograniczenie odpadów i działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju – wszystko zgodnie z filozofią Zero waste. Tkaniny są trwałe i przyjazne dla środowiska. W ich produkcji zostały wykorzystane ponownie resztki materiałów takie jak akryl, wełna, poliester i bawełna. Dzięki wykorzystaniu odpadów można było również zaoszczędzić wodę i energię potrzebną do produkcji tkanin, co jest najlepszą formą recyklingu. Tkaniny z tej kolekcji to nie tylko brak marnotrawstwa, ale inspiracja naturą, którą oddają kolory i wzory materiałów.

Konserwacja i czyszczenie

Rolety rzymskie są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli chcemy je wyczyścić to należy wypiąć materiał z prowadzenia sznurkowego oraz oderwać go od rzepy. Do każdej rolety jest dołączona metka z informacją w jaki sposób roleta powinna być czyszczona żeby materiał nie uległ uszkodzeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rolet rzymskich.

Więcej informacji znajdziesz tutaj https://blindi.pl/rolety-rzymskie/

Zapraszamy do zapozniania się z naszą ofertą firan i zasłon – również od VADAIN  https://blindi.pl/firany-i-zaslony/

Jeżeli masz więcej pytań, lub chcesz się umówić na pomiar skontaktuj się z nami https://blindi.pl/#kontakt