Plastry miodu – czyli materiał do plis bez dziurek i sznurków.

Plisy to wszechstronnie, funkcjonalne osłony okienne, za pomocą których jednym ruchem ręki możemy osłonić dowolny fragment okna nie tylko od góry, ale również od dołu. Plisy, dzięki swojej konstrukcji możemy montować do większości typów okien również takich jak okna dachowe oraz okna o nietypowym kształcie (okrąg, trapez, trójkąt).

 

Co to jest plisa honeycomb?

Nazwa żaluzji plisowanejhoneycomb – powstała w wyniku podobieństwa formy tego materiału do plastrem miodu.
Materiał tego typu posiada dwie warstwy, pierwszą od strony wnętrza pomieszczenia i drugą od strony szyby. Obydwie warstwy są zaprasowane w plisy o szerokości 10 mm i zgrzewane razem. Wewnątrz, patrząc z boku, tworzą łańcuch sześciokątów. Pomiędzy dwoma warstwami materiału są również ukryte sznurki sterujące plisą.
Plisy tego typu doskonale sprawdzą się na każdym standardowym oknie, jak i zamontowane na oknie dachowym.

20220302_143610

Czym różni się plisa od plisy honeycomb?

Główną różnicą oczywiście jest sam materiał – w plisie pojedynczy, w plisie honeycomb podwójny. Dzięki podwójnemu materiałowi plisy honeycomb mają niewidoczne prowadzenie sznurkowe a co za tym idzie otrzymujemy większy stopień zaciemnienia. W plisach z materiałem pojedynczym mamy wycięte w materiale widoczne dziurki pod prowadzenie sznurkowe (sznurki zawsze dobrane są kolorem do koloru materiału).

Zalety tkanin honeycomb

Materiał plis wykonany jest w 100% z włókien poliestrowych PES, które są bardzo odporne na zagniecenia, zabrudzenia i wilgoć, dzięki czemu tkanina ta jest łatwa w utrzymaniu czystości. Dzięki lekkim i wytrzymałym profilom aluminiowym górna i dolna belka nie uginają się pod ciężarem materiał. Produkt jest wysoce odporny na uszkodzenia i cechuje się długim okresem bezawaryjnego użytkowania.

Dla plisy z materiałem typu plaster miodu wybrać możemy jedną z dwóch opcji przezierności materiału: pół-przezierną i nieprzezierną. Jedną z największych zalet tego typu osłon, jest bardzo dobra termoizolacja. Zwłaszcza do okien umiejscowionych od południa, wybór materiału w opcji nieprzeziernej, który posiada srebrne pokrycie na obydwu warstwach materiału po jego wewnętrznej stronie, okaże się bardzo korzystne w trakcie lata.

Tkanina typu plaster miodu, oprócz zwiększonych możliwości termoizolacyjnych oferuje również całkowite zaciemnienie pomieszczenia, zwłaszcza w przypadku montażu na oknie dachowym.

Materiał żaluzji plisowanej honeycomb jest bardzo estetyczny, dzięki temu że otwory i sznurki prowadzenia plisy są ukryte pomiędzy dwiema warstwami materiału. Podwójny materiał przyczynia się również w bardzo dużym stopniu do równomiernego rozkładania się materiału plisy, co jest szczególnie widoczne zwłaszcza w plisach o dużych wysokościach.

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wachlarz materiałów do plis typu honeycomb  https://blindi.pl/plisy/#wzorniki-plisy 

20220302_140838

Montaż

Plisy z materiałem typu plaster miodu montuje się po obrysie okna (tak, że materiał nie przylega do bezpośrednio do szyby). Z uwagi na możliwość pęknięcia szyby, poprzez powstanie bardzo wysokiej temperatury między szybą a materiałem termoizolacyjnym, nie należy montować ich w świetle okna – przy samej szybie. Ta zasada nie obowiązuje przy plisach dachowych.

Żaluzje plisowane możemy zamontować na dwa sposoby: inwazyjny i bezinwazyjny. Montaż inwazyjny polega na przykręceniu czterech uchwytów do listwy przyszybowej, do których wpina się sznurki sterowania. Natomiast przy montażu bezinwazyjnym przyczepiamy po dwa uchwyty do górnego i dolnego rantu skrzydła okiennego.  

Plisy dachowe i plisy do okien o nietypowym kształcie (okrąg, trapez, trójkąt) możemy zamontować tylko i wyłącznie w sposób inwazyjny.

 

Systemy montażu

Systemy w jakich plisa z materiałem typu honeycomb może zostać zamontowana to COSIMO, COSIMO ONE i ULTIMA. Odpowiedni system dobierają pracownicy na pomiarze – wszystko zależy od kształtu listw przyszybowych okna.

Profile dla wariantów COSIMO oraz COSIMO ONE dostępne są w kolorach: biały, srebrny, kość słoniowa, brąz RAL, antracyt RAL, biały MAT, antracyt MAT, czarny MAT, antracyt, brązowy, czarny, szampański, sosna, orzech, złoty dąb, dąb bagienny, mahoń, winchester.

Akcesoria COSIMO oraz COSIMO ONE dostępne są w kolorach: biały, kość słoniowa, szary, czarny, orzech, złoty dąb, dąb bagienny, sosna, mahoń.

Profile i akcesoria ULTIMA dostępne są w kolorach: biały, brąz, beż, szary i złoty dąb, biały MAT, antracyt MAT, czarny MAT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą plis.

Więcej informacji znajdziesz tutaj https://blindi.pl/plisy/

Jeżeli masz więcej pytań, lub chcesz się umówić na pomiar skontaktuj się z nami https://blindi.pl/#kontakt