Jakie osłony okienne na okna tarasowe wybrać?

Coraz większa część klientów zgłasza się do nas po doradztwo w wyborze osłon okiennych odpowiednich do dużych okien przesuwnych typu HS/HST, z wyjściem na taras czy do ogrodu. Okna te charakteryzują się przede wszystkim dużą powierzchnią przeszklenia pojedynczego skrzydła. Duże powierzchnie szyb automatycznie eliminują możliwość montażu niektórych osłon okiennych takich jak plisy czy rolety w kasecie. Co więc nam pozostaje do wyboru?

 

Firany, zasłony i karnisze

Firany i zasłony marki VADAIN to klasyczny zestaw osłon okiennych, które zawsze prezentują się nienagannie zwłaszcza na oknach tarasowych. W naszej ofercie znaleźć można dwa typy tej konfekcji, zasłony w systemie Microflex® na karniszach marki Forest, a także zasłony na kołach.

Firany i zasłony na haczykach Microflex® są odpowiednio zaszyte, dzięki temu nie trzeba po każdym czyszczeniu ponownie upinać materiału. System Microflex® to zestaw haczyków wszytych w fałdy zasłony, które zawiesza się na suwakach szyny typu KS. System ten oferuje trzy typy szycia: fałdę pojedynczą, podwójną i potrójną a także fałdę zwrotną, która jest niezwykle pomocna w przypadku gdy chcemy zminimalizować powierzchnię zsuniętej na część dnia zasłony. Haczyki posiadają możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu możemy dostosować wysokość zasłony i firany nad podłogą, maskując również wszelkie nierówności aż do 6 cm.
Konfekcja z systemem Microflex® może być prana w pralce, zgodnie ze wskazaniami umieszczonymi na metkach wszytych w szwy firan jak i zasłon.

Firany i zasłony na kołach to rozwiązanie łatwe w utrzymaniu czystości i montażu. Osłony w tym systemie doskonale odnajdują się w konwencjonalnych wnętrzach, niezwykle dodając im stylu. Dostępne są dwie średnice koła: 25 i 40 mm. Koła do zasłon są dostępne w kolorach: srebrny, matowy srebrny, stare srebro, stara miedź, czarny, złoto, stare złoto i lufa armatnia w zależności od koloru karnisza.

majowa park 1

                                                                                                                                      Projekt wnętrza: Anna Jaje
                                                                                                                                      Zdjęcie: Fotografia Wnętrz Joanna Jawor

 

Żaluzje poziome 25 i 50 mm

Żaluzje poziome to bardzo nowoczesne i zarazem minimalistyczne rozwiązanie spośród osłon okiennych dostępnych na rynku. Żaluzje o szerokości lamela 25 jak i 50 mm mamy do wyboru w wersji z aluminium lub trzech typów drewna (drewno bambusowe, abachi lub lipa syberyjska).

W standardowej konfiguracji rolety te zarówno o szerokości 25 jak i 50 mm montowane są na drabinkach sznurkowych, dzięki którym za pomocą rączki sterowania regulujemy kąt nachylenia lameli a tym samym ilość światła wpadającego do pomieszczenia bez konieczności  podnoszenia całej żaluzji. Żaluzje drewniane 50 mm mogą zostać zamontowane również na drabinkach taśmowych o szerokości 2.5 cm, co wiąże się z dodatkową dopłatą do ceny rolety.

Produkt ten może być sterowany ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego.

Okna typu uchylno-przesuwnego dają możliwość instalacji żaluzji do sufitu lub ściany, jeżeli nadproże nad oknem jest wysokie na co najmniej 25 – 30 cm, aby pakiet zwiniętej żaluzji nie przeszkadzał w otwarciu okna. W przypadku stałego szklenia rolety mogą zostać zamontowane do ramy okna.

Producent zaleca montaż żaluzji drewnianej 50mm o powierzchni powyżej 4mkw ze sterowaniem elektrycznym ze względu na bardzo dużą wagę żaluzji.

 

                                                                                                                                      Projekt wnętrza: Anna Jaje
                                                                                                                                      Zdjęcie: Fotografia Wnętrz Joanna Jawor

 

Rolety rzymskie

Roleta rzymska to jedna z bardziej efektownych osłon okiennych, przeznaczonych zarówno do dużych jak i małych okien. Wyposażona w specjalne fiszbiny, dzięki którym materiał podczas zwijania rolety układa się w fałdy, spełnia nie tylko funkcję osłony przed światłem ale również wpływa na estetykę pomieszczenia dekorując je. Dzięki nowoczesnemu designowi i szerokiemu wachlarzowi tkanin marki VADAIN o wielu kolorach i wzorach całkowicie odmieni każde wnętrze.


Roleta
składa się z dwóch części:

– rynna z mechanizmem i naklejonym na nią rzepem;

– część tekstylna rolety rzymskiej, czyli tkanina odszyta w jeden z trzech modeli, która również posiada naszytą aplikację z taśmy rzep.

Roleta rzymska może zostać odszyta w 3 różnych modelach:

Model 2 posiada tunele z bawełnianymi taśmami, dopasowanymi kolorystycznie do tkaniny, umiejscowione z tyłu rolety. Ten model rekomendowany jest dla tkanin ze wzorem;

Model 3 posiada tunele szczypane z tyłu produktu. Model polecany do każdego rodzaju tkanin w tym ze wzorem pionowych pasów;

Model 9 tunele szczypane ma umiejscowione z przodu rolety, nadając jej atrakcyjny wygląd. Ten model rekomendowany jest dla wszystkich rodzajów tkanin w tym ze wzorem pionowych pasów.

 

20220624_110257

Tak skonstruowana roleta jest bardzo łatwa w czyszczeniu, wystarczy jedynie rozwinąć ją do samego końca a następnie wypiąć uchwyty prowadzenia i ściągnąć roletę do prania.
Szczegółowe informacje dotyczące czyszczenia tkanin umieszczone są na metce wszytej w Państwa roletę.

Nowością w naszej ofercie jest roleta rzymska DUO. Jest to roleta typu dzień/noc, która składa się z dwóch warstw materiału: spodniej przeziernej tkaniny firanowej, a także wierzchniej warstwy tkaniny zaciemniającej. Ten system rolet w konfiguracji standardowej posiada łańcuszkowy mechanizm półautomatyczny, który wspomaga szybkie zwijanie i rozwijanie dwóch warstw tkaniny.

Rolety rzymskie
mogą być zamontowane do sufitu lub ściany jeżeli nadproże okna jest wysokie na co najmniej 25 cm, tak aby roleta nie przeszkadzała w przypadku konieczności uchylenia okna. Montaż może również zostać wykonany do ramy okna, jeżeli system okna pozwala na jego swobodne otwieranie.

 

Co wybrać?

Jak możecie zauważyć, jest kilka opcji osłon okiennych do wyboru dla dużych okien tarasowych typu HS/HST. Jeżeli nie jesteście pewni czy wybrany produkt się u Was sprawdzi, bądź nie wiecie czy w ogóle istnieje możliwość jego zamontowania – skontaktujcie się z nami! Oferujemy kompleksową usługę pomiaru, podczas którego, nasi pracownicy oprócz dokonania samego wymiarowania również doradzą i wspólnie z Wami dobiorą odpowiednie osłony okienne do każdego pomieszczenia, objaśnią wszelkie zawiłości techniczne dotyczące sposobów montażu i odpowiedzą na każde pytanie.

Pomiar w strefie darmowego pomiaru jest bezpłatny.

Strefa darmowego pomiaru obejmuje gminy: Kraków, Igołomia-Wawrzeńczyce, Niepołomice, Biskupice, Wieliczka, Świątniki Górne, Mogilany, Skawina, Czernichów, Liszki, Krzeszowice, Zabierzów, Jerzmanowice – Przeginia, Wielka Wieś, Skała, Michałowice, Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca i Słomniki.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami 722 280 584 lub 791 673 917, mailowo na adres biuro@blindi.pl lub za pomocą formularza kontaktowego:

https://blindi.pl/#kontakt

Wzorniki tkanin do rolet rzymskich, firan i zasłon znajdziesz tutaj:

https://blindi.pl/rolety-rzymskie/#wzorniki-rolety-rzymskie

Wzorniki żaluzji 25 i 50 mm znajdziesz tutaj:

https://blindi.pl/zaluzje-poziome/#zaluzje-poziome-wzorniki