Ochrona przed owadami do domu i mieszkania?

Moskitiery do domu i mieszkania

Każdego roku wraz z nadejściem wiosny budzą się owady, które aż do późnej jesieni utrudniają wypoczynek w domu czy mieszkaniu. Doskonałym sposobem ochrony przed owadami są moskitiery, których aż 5 rodzajów pozwala na perfekcyjne dopasowanie do każdego typu okna w Twoim domu.

 

Moskitiery do okien standardowych

 

Moskitiery okienne, inaczej zwane moskitierami ramkowymi montowane są do ramy okiennej bezinwazyjnie za pomocą metalowych haczyków, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób możemy zdemontować moskitierę. Siatka moskitiery ramkowej w standardzie wykonana jest z włókna szklanego w kolorze szarym lub czarnym do wyboru, natomiast jej ramka z aluminium. Dostępne kolory w jakich ramka moskitiery okiennej może zostać wykonana to: biały, ciemny brąz, czekoladowy brąz, szary antracyt, złoty dąb, orzech, mahoń i winchester.

W naszej ofercie poza standardową siatką z włókna szklanego dostępne są również moskitiery z siatką antyalergiczną, antysmogową (siatka z większą gęstością oczek) a także z siatką stalową w kolorze srebrnym, która chroni przed gryzoniami.

Zalecane jest zdejmowanie moskitier ramkowych na okres zimowy jeżeli okno, na którym będzie zamontowana moskitiera, nie jest w żaden sposób zadaszone, dzięki temu przedłużamy żywotność moskitiery.

Moskitiery rolowane do okien dachowych

 

Moskitiery rolowane to bardzo nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie przeznaczone gównie z myślą o montażu na oknach dachowych. Moskitiera rolowana do okien dachowych składa się z aluminiowej kasety i prowadnic, a także dolnej listwy i idealnie dopasowanego do niej zaczepu hakowego, który w bardzo łatwy sposób umożliwia sprawne zakliknięcie i wykliknięcie z dolnej listwy.

Uniwersalność tego systemu pozwala również na montaż na oknach pionowych z systemem Easyclick, w przypadku którego moskitiera rolowana do okna pionowego nie zawiera listwy dolnej a jej zwijany system siatki dociągany jest to parapetu lub progu.

Osprzęt moskitiery jest dostępny w kolorach: srebrny, biały, ciemnobrązowy, szary antracyt, mahoń, orzech, złoty dąb i winchester; natomiast siatka w kolorze szarym lub czarnym.

Moskitiera drzwiowa

System moskitiery drzwiowej doskonale zabezpiecza pomieszczenie przed owadami perfekcyjnie współpracując z pojedynczymi drzwiami tarasowymi lub balkonowymi. Jak sama nazwa wskazuje, moskitiera ta montowana jest w formie drzwi, wyposażonych w zawiasy samo-domykające i w uszczelkę szczotkową na całym obwodzie ramy zapewniającą dodatkowe doszczelnienie. Rama moskitiery jest wykonana z aluminium, wewnątrz której wpuszczone są magnesy. Moskitiera może zostać wykonana ze standardową siatką z włókna szklanego w kolorze szarym lub czarnym, z siatką antyalergiczną, antysmogową i srebrną siatką stalową chroniącą przed gryzoniami.

W dolnej części skrzydła moskitiery drzwiowej może zostać zamontowana płyta wypełniająca z tworzywa Lexan w kolorze przezroczystym lub przydymionym, jak również przejście dla zwierzaka dostępne w trzech rozmiarach:

– małe przejście : 215 x 240 mm;

– średnie przejście : 310 x 384 mm;

– duże przejście : 422 x 482 mm.

Osprzęt moskitiery drzwiowej występuje w kolorach bez faktury drewna: biały, antracyt, czekoladowy brąz, ciemny brąz, orzechowy brąz i złoty dąb; a także w kolorach z fakturą słoi drewna:  złoty dąb, mahoń, orzech i winchester. drzwiowa

20220420_091625

Moskitiera przesuwna

Moskitiera przesuwna to polecane rozwiązanie do dużych okien tarasowych czy balkonowych. Moskitiera ta składa się z aluminiowej ramy i siatki z włókna szklanego w kolorze szarym lub czarnym a także szyn jezdnych górnej i dolnej, pomiędzy którymi się porusza.

W przypadku szerokiego skrzydła moskitiery przesuwnej stosujemy poprzeczkę, która wzmacnia ramę i pozwala na wykonanie ramy o większych gabarytach.

Moskitiera przesuwna może zostać zamontowana w wersji jedno lub dwuskrzydłowej w zależności od ilości skrzydeł okna, które mają zostać osłonięte przed owadami.
Jeżeli okno, na którym ma zostać zamontowana moskitiera przesuwna, nie posiada stałego słupka, zalecamy wybór moskitiery plisowanej w miejsce moskitiery przesuwnej ze względu na jej szczelność.

Rama moskitiery przesuwnej występuje w kolorach: biały, ciemnobrązowy, szary antracyt, orzech, złoty dąb i winchester.

 

 

Moskitiera plisowana

Moskitiera plisowana to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o oszczędności miejsca. Produkt ten doskonale sprawdza się zamontowany na drzwiach tarasowych oraz wnękach balkonowych, gdzie szerokość sięga nawet do 4m.

Moskitiera składa się z pakietu siatki zakończonego listwą z uchwytem, oraz aluminiowej ramy, w której pracuje siatka. Dzięki temu możemy ją złożyć na zimę i ochronić siatkę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Zastosowana w moskitierze specjalna plisowana siatka podczas zamykania układa się w harmonijkę i chowa w profilu bocznym ramy, dzięki czemu nie ogranicza ona widoczności na zewnątrz ani nie pogarsza funkcjonalności drzwi.

Rama moskitiery plisowanej występuje w sześciu podstawowych kolorach: biały, ciemnobrązowy, szary antracyt, orzech, złoty dąb i winchester. Rama może również zostać polakierowana na dowolny kolor z palety RAL. Siatka moskitiery plisowanej jest wykonana z włókna szklanego w kolorze szarym lub czarnym.

Moskitiera plisowana została tak zaprojektowana aby bezkolizyjnie współpracować z roletami zewnętrznymi. Może być zamontowana na lub pod roletę zewnętrzną.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami 722 280 584 lub 791 673 917, mailowo na adres biuro@blindi.pl lub za pomocą formularza kontaktowego:

https://blindi.pl/#kontakt