loader image

Jaką moskitierę wybrać do domu?

Kiedy pogoda robi się coraz piękniejsza i zaczyna robić się ciepło i wiosennie, zaczynają się również pojawiać owady. Jak się przed nimi ochronić? Jeżeli wciąż denerwują cię muchy, komary i pająki w domu to zamotuj moskitiery.

Co to jest moskitiera?

Moskitiera to siatka na okna, która zabezpiecza przed przenikaniem owadów do środka domu. Moskitiery wykonane są z aluminiowych ram oraz siatki z włókna szklanego. Dzięki wykorzystaniu tych materiałów są o wiele trwalsze niż zwykłe siatki przyklejane na rzep z marketów. Taka moskitiera może posłużyć naprawdę przez wiele lat! Dzięki różnym kolorom osprzętu na pewno dopasujesz moskitierę do koloru okna, na którym ma być zamontowana. Istnieje również możliwość lakierowania moskitier jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrać koloru z podstawowej palety kolorów.

Jakie są rodzaje moskitier?

Oferujemy aż 5 rodzajów moskitier, więc możesz być pewny, że znajdziesz u nas moskitierę dla siebie!

Najpopularniejszym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe, inaczej zwane moskitierami okiennymi. Moskitiery ramkowe są nieotwieralne. Montowane są bezinwazyjnie, na haczykach zaczepianych o uszczelkę okna. I tutaj nasuwa się pytanie: Czy moskitiera nie niszczy okna? Nie! Jej montaż jest zupełnie bezpieczny i bardzo wygodny. Można ją ściągać na zimę, żeby uchronić ją przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeżeli moskitiera znajduje się w miejscu zadaszonym to nie trzeba jej ściągać, ponieważ jest osłoniona.

Potrzebujesz moskitiery otwieranej?

Najprostszym rozwiązaniem jest moskitiera drzwiowa na zawiasach samo domykających oraz z listwą magnetyczną. W tej moskitierze możemy zastosować dodatkowo blendę, która jest montowana na dole moskitiery. Dzięki niej możemy łatwo otworzyć moskitierę nogą, jeżeli w danej chwili brakuje nam rąk 😊 Jest to również zabezpieczenie przed zwierzętami, które często próbują otworzyć moskitierę łapką. A jeżeli już mowa o zwierzętach to w moskitierze drzwiowej możemy zamontować dla nich małe lub duże przejście, tak żeby swobodnie mogły wychodzić na zewnątrz bez zbędnego otwierania moskitiery. Taka moskitiera dobrze sprawdza się przy pojedynczych oknach balkonowych.

Masz wielkie okno i nie wiesz jaka moskitiera będzie do niego najlepiej pasować?

My polecamy moskitierę plisowaną. Dzięki plisowanej siatce moskitiera łatwo zwija się w mały pakiet, dzięki czemu chronimy siatkę przed uszkodzeniami. Jej obsługa jest niezwykle prosta. Do tego jej siatka jest grubsza niż w innych moskitierach a co za tym idzie bardziej wytrzymała. Siatka moskitiery plisowanej pracuje w poziomie. Dobrym rozwiązanie jest też moskitiera przesuwna, ale trzeba mieć na uwadze to, że taka moskitiera zawsze będzie zajmowała jedno skrzydło okna, więc jeżeli będziemy coś dużego chcieli wnieść przez okno balkonowe to trzeba będzie ją zdemontować.

Jak zabezpieczyć okno dachowe przed owadami?

Na okna dachowe polecamy moskitiery rolowane. Moskitiery dachowe możemy zamontować na lub we wnęce okna dachowego. Moskitiery rolowane dzięki prowadnicom zapewniają szczelną ochronę przed owadami. Moskitiery rolowane możemy również stosować to zwykłych okien. Często są również montowane z roletami zewnętrznymi. Należy jednak pamiętać, że szerokość moskitiery rolowanej jest ograniczona. Maksymalna szerokość tej moskitiery to 150 cm. Jeżeli moskitiera byłaby szersza to po prostu byłaby niewygodna w obsłudze.

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił wam sprawę wyboru moskitiery 😊

 

Sprawdźcie naszą ofertę moskitier i w razie pytań skontaktujcie się z nami

moskitiery_blindi

©2020 przez blindi.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.